KONTAKT

Kraków

  • tel. 604 598 023

Adres agencji

Partner agencji:

Agencja Marketingowa

UBEZPIECZENIE OC TŁUMACZA

Oferujemy polisy OC tłumaczy, tłumaczy przysięgłych i prowadzących biuro tłumaczeń. Polisa OC tłumacza chroni w przypadku szkód wynikających z błędów w tłumaczeniach - zarówno w tych wykonywanych osobiście, jak i w tłumaczeniach, które na zlecenie wykonują współpracujący tłumacze. Poszerzone o odpowiednie klauzule, ubezpieczenie to chroni przed wszystkimi zdarzeniami mogącymi wystąpić w pracy tłumacza, które spowodują szkodę dla klienta.


Specyfika zawodu tłumacza powoduje, że potrzeba też specyficznego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej zawodu. Standardowe ubezpieczenie OC chroni jedynie przed szkodami na rzeczy i na osobie, kiedy w przypadku pracy tłumacza najbardziej prawdopodobną przyczyną roszczenia ze strony klienta jest poniesiona przez niego szkoda, wynikająca z utraty zysku lub poniesionego kosztu (na potrzeby ubezpieczycieli nazywane czystą stratą finansową lub czystą stratą majątkową).


Ubezpieczenie tłumacza obejmuje stratę finansową klienta powstałą w wyniku błędu w tłumaczeniu.

Zakres ubezpieczenia można też rozszerzyć o klauzule:

  • podwykonawców (jeżeli błąd popełni podwykonawca zlecenia lub jego części),
  • rozszerzenie zakresu terytorialnego (może definiować tylko miejsce wystąpienia szkody lub również postępowanie przez obcymi sądami i według obcego prawa),
  • w rzeczach ruchomych powierzonych (np. utraty, zagubienia czy zniszczenia dokumentów),
  • szkód rzeczowych i osobowych.

Dla każdego tłumacza dobieramy zakres ubezpieczenia optymalnie pokrywający potencjalne ryzyko indywidualnej działalności.


Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ubezpieczenia tłumacza, a w razie pytań do kontaktu z naszymi doradcami. Ubezpieczamy na terenie całej Polski!

FORMULARZ KONTAKTOWY
Telefony kontaktowe do ubezpieczenia tłumacza, czynne Pn-Pt w godzinach 9:00-17:00
+48 604 598 023
Ubezpieczenie OC tłumacza Kraków Centrum, Kraków Nowa Huta © 2008-2015
Krakowskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe