KONTAKT

Kraków

  • tel. 730 600 046

Adres agencji

Partner agencji:

Agencja Marketingowa

UBEZPIECZENIE DZIEŁ SZTUKI

Ubezpieczenia dzieł sztuki, którymi się zajmujemy:

  • ubezpieczenie wystaw i galerii,
  • ubezpieczenie eksponatów,
  • ubezpieczenie transportu dzieł sztuki,
  • ubezpieczenie kolekcji prywatnych.

Jeżeli jesteś właścicielem galerii sztuki, prowadzisz dom aukcyjny, posiadasz własną kolekcję eksponatów lub przewozisz dzieła sztuki lub eksponaty, nasza polisa odpowiada na Twoje potrzeby - zabezpiecza przed ryzykiem uszkodzenia i utraty cennych, zabytkowych przedmiotów. Zarówno tych które należą do Ciebie, jak też powierzonych przez klientów do sprzedaży, konserwacji, czy wyceny.


Ubezpieczenie może objąć wystawianie, przechowywanie i transport. Skontaktuj się z nami aby ustalić możliwości i warunki ubezpieczenia. Ubezpieczamy również zagraniczne wystawy przywożone do Polski.


Osoby prywatne mogą ubezpieczyć dzieła sztuki do pewnej wartości również w ramach odpowiednio skonfigurowanego ubezpieczenia domu czy mieszkania. Taką opcję przewiduje już kilku ubezpieczycieli. Przy dodatkowej klauzuli ubezpieczenia dzieł sztuki w ubezpieczeniu mieszkania muszą być one zawsze indywidualnie wyszczególnione i muszą posiadać wycenę rzeczoznawcy dzieł sztuki.


Należy zwrócić uwagę na to, że przy wypłacie odszkodowania ubezpieczyciel zasadniczo nie bierze pod uwagę wartości kolekcjonerskiej przedmiotu. Jako podstawa wypłaty odszkodowania służą zawsze indywidualne wyceny dokonane przez rzeczoznawców dzieł sztuki i notowania aukcyjne. Jeżeli takiej wyceny przedmiot nie będzie posiadał, ubezpieczenie pokryje tylko koszty materiału - w przypadku obrazu koszty płótna i ramy, w przypadku rzeźby np. koszt bloku marmuru.


Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą ubezpieczenia dzieł sztuki, wystaw oraz transportu dzieł sztuki, a w razie pytań do kontaktu z naszymi doradcami. Ubezpieczamy na terenie całej Polski!

FORMULARZ KONTAKTOWY
Telefony kontaktowe do ubezpieczenia wystawy, galerii, eksponatów i dzieł sztuki, czynne Pn-Pt w godzinach 9:00-17:00
+48 730 600 046
Ubezpieczenie dzieł sztuki Kraków Centrum, Kraków Nowa Huta © 2008-2023
Krakowskie Konsorcjum Ubezpieczeniowe